מדיטציות מונחות


מזמינה אותך לתת לעצמך זמן של  שקט, להתנתק מהתביעות של החיים ולהפנות את המבט פנימה ולתת לעצמך זמן איכות עם עצמך. 

בדף הזה תמצאו כל שבוע מדיטציה חדשה שתעזור להתמודד עם מצבים שונים שהחיים מציבים לנו. מזמינה אתכןם להצטרף אלי ולצאת למסע בתוככן פנימה.

קחו לכןם זמן של שקט שימו מוסיקה נעימה ועם תום ההנחייה הישארו עוד כמה דקות במקןם אליו הגעתןם וקחו אותו אתכןם כשאתןם פוקחות את העיניים. מדיטציה מונחית ל"מציאת החירות הפנימית".

בימים אלו שהמציאות סוגרת עלינו והקשיים שאנחנו מתמודדות איתם חדשים ולא צפויים וכל מה שהיה מובן מאליו נלקח מאיתנו, במקום לשקוע אל תוך האובדן והמצוקה מזמינה אתכןם לגלות בתוככןם את מרחבי החירות והחופש של התודעה. קחו לכן כמה דקות של שקט, שימו מוסיקה נעימה ובתום ההנחיה הישארו במקום שהישגתןם עוד כמה דקות.  מדיטציה מונחית "מפגש עם האני העליון"

המציאות שאנו חיות בה היא מציאות של אי וודאות, הכל בה בר חלוף, משתנה תדיר ובלתי ניתן לשליטה. מעבר למציאות היומיומית והמוכרת יש רובד עמוק ונסתר של קיום שנגלה לנו רק כשאנחנו עוצמות את העיניים ופוגשות את האמת העמוקה שלנו היציבה והנצחית זו שמעבר לגוף ולהכרה. מזמינה אתכןם לצאת למסע במרחבי התודעה ולפגוש את האני העליון שלכןם.  קחו לכןם כמה דקות של שקט ובואו לחוות ולדעת את עצמכן.מדיטציה מונחית - "מחרדה לעצמה ושקט"

פעמים רבות מול החיים ואי הוודאות שהיא טבעם, עולה בתוכנו חרדה. החרדה גוזלת מאיתנו את היכולת להתמודד בצורה מטיבה, גורמת לנו לאבד את האמון בעצמנו ולתחושה של חוסר אונים. במדיטציה שלפנינו נכיר את המנגנונים הפנימיים שמייצרים חרדה ונלמד כיצד להתמודד עם מה שהחיים מזמנים, בצורה מטיבה, שמחברת אותנו חזרה לעצמה ולשקט שבתוכנו.
מדיטציה מונחית - "הסירו את המסיכות"   

כולנו מתקשות להאמין שאפשר לאהוב אותנו בדיוק כמו שאנחנו, לכן אנחנו מסתתרות מאחורי מסכות שונות ומשונות. מזמינה אתכןם להתבונן על האמונה ההרסנית הזו ויחד ללמוד את ההשלכות שיש לה על חיי וכיצד אני יכולה לוותר עליה ולהרשות לעצמי לצאת לעולם בפנים גלויות במלוא יופי ובאותנטיות. קחו לעצמכןם כמה דקות של שקט שימו מוזיקה נעימה ברקע ויחד נסיר את המסכות ונבחר בנו.  


מדיטציה מונחית - "ריפוי היחסים עם הילד/ה הפנימי/ת"

היחסים שלנו עם הילד/ה שהיינו יכולים להיות כואבים ומלאי שיפוטיות ובקורת עצמית. היחס שלי לילדה שהייתי אחראי על יכולת ההתמודדות שלי עם משברי החיים, אחראי על מידת הבטחון והאמון שיש לי בעצמי, אחראי ליכולת שלי ללנהל מערכות יחסים מטיבות או בקיצור על כמה טוב לי בחיי. ריפוי של הקשר עם הילד/ה הפנימי/ת מרפא את חיי ומגדיל את היכולת שלי לחיות בטוב עם עצמי ועם החיים. מזמינה אתכןם לקחת כמה דקות של שקט לשים מוסיקה נעימה ולהביא ריפוי לעצמכןם.מדיטציה מונחית - "תמונת חיינו"

כשאנחנו לא מודעות לתהליכים הפנימיים והחיצוניים שמנהלים אותנו, האמונות שלנו וההרגלים האוטומטיים מנהלים ומסדרים את תמונת חיינו על פי רצונם. הם שמחליטים מה עיקר ומה טפל, מה יהיה במרכז ומה ידחק לשוליים, הם בוחרים לנו את הצבע הדומיננטי ומשליטים אותו בכל. כשאנחנו הופכות מודעות לאיך נראית תמונת חיינו אנחנו יכולות לשנות אותה בצורה מיטיבה ולהשיב לעצמנו את הכוח והחירות לצייר אותה על פי האמת של לבנו.

 מזמינה אתכןם לקחת כמה דקות של שקט, לשים מוסיקה נעימה ולצייר מחדש את תמונת חייכןם.מדיטציה מונחית - "החיבור לעצמי"

כל כך הרבה דברים עומדים בין מה, שנראה לנו הדבר הכי פשוט שיש, להתחבר לעצמנו. במדיטציה הזו נשיל מעלינו אחד לאחד את מה שעומד ביננו לבין עצמנו וניתן לעצמנו לחוות את החיבור העמוק והמיטיב ביותר שקיים, החיבור לאמת של נשמתנו. מזמינה אתכןם לקחת לכןם כמה דקות של שקט, לשים לעצמכןם מוסיקה נעימה ברקע, להרפות ולצאת למסע במרחבי התודעה.


מדיטציה מונחית - "הווית הטוב"

מגדלים אותנו להאמין שכדי שיהיה לנו טוב, צריך שהחיים יהיו טובים אלינו, שהאנשים סביבנו יהיו בדיוק מה שאנחנו צריכות שיהיו, שהכל יהיה מה שאנחנו רוצות יהיה בדיוק כמו שאננו רוצות שיהיה, או בקיצור שהכל סביבנו יהיה טוב אז יהיה לנו טוב. הרבה שנים של מרדף וסבל היו נחסכות מאיתנו אם היו מלמדים אותנו שכדי שיהיה לנו טוב אנחנו רק צריכות להתחבר לעצמנו, כי הווית הטוב היא חלק בלתי נפרד ממי שאנחנו וכל מה שעלינו לעשות הוא להפנות את המבט פניה ולהיזכר. מזמינה אתכןם לקחת נשימה עמוקה, למצוא פינה שקטה, לעצום את העיניים ולהצטרף אלי למסע אל הווית הטוב שבתוכנו.  


 
מדיטציה מונחית - "החיבור אל הלב"

כולנו מכירות את בליל הקולות האינסופי שקיים בתוכנו ואת החשיבה הבלתי פוסקת על אותם דברים עצמם, שוב ושוב ומבלי יכולת לדעת מה הדבר הנכון לעשות.  מעבר להמולה החיצונית והפנימית קיים הקול של לבנו, זה שנוכח כל הזמן בחיינו, אבל במרבית המקרים אנחנו מתקשות לשמוע אותו ועוד יותר מכך להקשיב לו וללכת אחריו. תרגול של מדיטציה כשגרה מטיבה בחיינו, עוזר לנו לכוון את המבט שלנו אל הלב ולאפשר לו להישמע. כשאני לומדת להקשיב ללב שלי, במקום להיכנס ללחץ ולנסות לפתור את הבעיה באמצעות אותם כלים שהביאו אותי אל המצב הזה מלכתחילה, אני לומדת איך לתת אמון בעצמי, להרפות להקשיב ללב ולתת לתשובה להתבהר בתוכי. מזמינה אתכןם לקחת עמה דקות של שקט ולתת למדיטציה לקחת אתכןם פנימה אל חיבור עמוק ומיטיב עם לבכןם.

מדיטציה מונחית - "המסע בין ייאוש לתקווה"

במסע שלנו אל עצמנו אנחנו מוצאות את עצמנו פעמים רבות נתקלות במכשול אחד יותר מידי ונופלות אל הייאוש ואל חוסר התקווה, בטוחות שלעולם לא נצליח להמשיך הלאה. אנחנו מאמינות שהקשיים שנתקלנו בהם בלתי עבירים, או מאבדות אמון בעצמנו כי שוב אנחנו מוצאות את עצמנו נופלות לאותו בור ישן שכבר היינו בטוחות שמזמן סיימנו איתו. בעזרת המדיטציה נלמד להבין מה באמת עומד בדרכנו וכיצד אותם סלעים עצומים שנדמים לנו בלתי עבירים הם בעצם דפוסים שקיימים בתוכנו ולא בדרך עצמה. נבין איך אנחנו יכולות להתמודד איתם בצורה פרקטית ומצמיחה, לשוב לחיבור מיטיב עם עצמנו ולחזור ולצעוד בדרך אלינו בבטחה ובהנאה.